Гідробар’єр – один з різновидів покрівельної рулонної гідроізоляції, дво- або тришаровий матеріал з високоміцної полімерної плівки з односторонньою мікроперфорацією.
Гідробар’єр розташовується під покрівельним матеріалом і служить додатковою гідроізоляцією. Його загальне призначення – захистити утеплювач, елементи кроквяної системи та чорнові оздоблювальні матеріали від проникнення опадів, вологи, що міститься в вуличному повітрі та забруднень. Одночасно він виводить назовні водяну пару, що проникає в підпокрівельний простір з теплого приміщення.
Для гідроізоляції скатних покрівель в будинках з опалювальним горищним або мансардним приміщенням разом з гідробар’єром використовується паробар’єр. Це підпокрівельна плівка з дуже низькою паропроникністю. Вона захищає внутрішні шари покрівельного пирога від проникнення водяної пари зсередини приміщення, тому монтується під утеплювач.
Паробар’єр (пароізоляційна плівка або мембрана) – різновид рулонної гідроізоляції. Це матеріал з низькою паропроникністю, який запобігає проникненню водяної пари всередину утепленої огороджувальної конструкції.
Основне призначення паробар’єра – захист від зволоження теплоізоляційних матеріалів, які під впливом вологи втрачають свої властивості.
У зовнішніх огороджувальних конструкціях паробар’єр використовується в комбінації з гідроізоляційними плівками або мембранами. Цей матеріал не є абсолютно паронепроникним. Волога з повітря крізь нього все ж проникає, але в невеликих кількостях, недостатніх для зниження теплоізоляційних характеристик утеплювача. Однак вона може накопичуватися з часом. Щоб цього не відбувалося, зовні утеплювач закривають шаром водонепроникного матеріалу з хорошою паропроникністю, через що вода, яка подолала паробар’єр, виводиться за межі конструкції.
Фольгований паробар’єр виконує додаткову функцію: сприяє теплозбереженню, відображаючи тепло назад всередину приміщення.